ويشات: +86-13184948252 واتس اب: 0086-13811255435 بريد إلكتروني: كينت@bestcontactor.com
عن اتصال |
Carlo Gavazzi WM12-96.AV5.3.3.S
الجزء النموذجيمعنىوصف تفصيلي
WM12-96Base Model96×96mm panel-mounted three-phase multifunction power indicator with built-in programming keypad
AV5Range Code380/660V L-L / 5(6)وتكييف; VL-N: 185V ~ 460V; VL-L: 320V ~ 800V
3System Type1/2/3-phase system, unbalanced load, with or without neutral line
3نوع مصدر الطاقة18 to 60VDC power supply, fluctuation range: -15% ل +10%
سFunction OptionWith RS485 serial output (X = without this function)
  1. معلمات المواصفات الأساسية
2.1 Measurement Performance
المعلمةقيمةملاحظات
فئة الدقةCurrent/Voltage: ±0.5% FSAt 25°C±5°C, RH≤60%
قوة: ±(1% خ.س + 1 Digit)
تكرار: ±0.1%Hz
Measurement MethodTrue RMS (TRMS)Supports distorted sine wave measurement
Sampling Rate1700 samples/s @ 60Hz
Display Refresh Rate700آنسة
Measured Variablesنظام & phase values: دبليو, Wdmd, var, فرجينيا, VAdmd, الجبهة الوطنية, V, أ, An, هرتز3×3-digit LED display, 14mm digit height
Max value indication: Amax, Wdmd max
2.2 المواصفات الكهربائية
المعلمةقيمةملاحظات
Rated Inputحاضِر: 5(6)أCurrent input must be connected via CT; direct connection prohibited
الجهد االكهربى: See model definition for AV5 range
Auxiliary Power18 ~ 60VDC, استهلاك الطاقة: 4دبليو
حماية الزائدمستمر: 1.2×FS
500ms surge: Voltage 2×Un, Current 36A
قوة عازلة4000بطالة / 1دقيقة (Between measurement input and power/RS485)متوافق مع IEC 60664
2.3 Physical & Environmental Specifications
Panel Dimension96×96 ملمStandard panel mounting size
حماية الدخولFront: IP65 (NEMA4x/12); المحطات: IP20
درجة حرارة التشغيل-10°C ~ +50°CRH<90%, غير التكثيف
درجة حرارة التخزين-30درجة مئوية ~ +60 درجة مئويةRH<90%, غير التكثيف