Вичат: +86-13184948252 WhatsApp: 0086-13811255435 Электронная почта: kent@bestcontactor.com
О Контакт |
Carlo Gavazzi WM12-96.AV5.3.3.S
Модельный сегментЗначениеПодробное описание
WM12-96Base Model96×96mm panel-mounted three-phase multifunction power indicator with built-in programming keypad
AV5Range Code380/660V L-L / 5(6)A AC; VL-N: 185V ~ 460V; VL-L: 320V ~ 800V
3System Type1/2/3-phase system, unbalanced load, with or without neutral line
3Power Supply Type18 to 60VDC power supply, fluctuation range: -15% к +10%
СFunction OptionWith RS485 serial output (X = without this function)
  1. Core Specification Parameters
2.1 Measurement Performance
ПараметрЦенитьПримечания
Accuracy ClassТок/Напряжение: ±0.5% FSAt 25°C±5°C, RH≤60%
Власть: ±(1% ФС + 1 Digit)
Частота: ±0.1%Hz
Measurement MethodTrue RMS (TRMS)Supports distorted sine wave measurement
Sampling Rate1700 samples/s @ 60Hz
Display Refresh Rate700РС
Measured VariablesSystem & phase values: Вт, Wdmd, var, Вирджиния, VAdmd, ПФ, В, А, An, Гц3×3-digit LED display, 14mm digit height
Max value indication: Amax, Wdmd max
2.2 Электрические характеристики
ПараметрЦенитьПримечания
Напряжение: See model definition for AV5 range
Вспомогательная мощность18 ~ 60VDC, Потребляемая мощность: 4Вт
Защита от перегрузкиНепрерывный: 1.2×FS
500ms surge: Voltage 2×Un, Current 36A
2.3 Физический & Environmental Specifications
Panel Dimension96×96ммStandard panel mounting size
Защита от проникновенияПередний: IP65 (NEMA4x/12); Терминалы: IP20
Рабочая температура-10°С ~ +50°СRH<90%, неконденсирующийся
Температура хранения-30°С ~ +60°СRH<90%, неконденсирующийся