微信: +86-13184948252 ワッツアップ: 0086-13811255435 電子メール: kent@bestcontactor.com
について 接触 |
Carlo Gavazzi WM12-96.AV5.3.3.S
モデルセグメント意味詳細な説明
WM12-96ベースモデル96×96mm panel-mounted three-phase multifunction power indicator with built-in programming keypad
AV5Range Code380/660V L-L / 5(6)そしてAC; VL-N: 185V ~ 460V; VL-L: 320V ~ 800V
3システムタイプ1/2/3-phase system, unbalanced load, with or without neutral line
3Power Supply Type18 to 60VDC power supply, fluctuation range: -15% に +10%
SFunction OptionWith RS485 serial output (X = without this function)
  1. コア仕様パラメータ
2.1 Measurement Performance
パラメータ価値備考
精度クラスCurrent/Voltage: ±0.5% FSAt 25°C±5°C, RH≤60%
力: ±(1% FS + 1 Digit)
頻度: ±0.1%Hz
Measurement MethodTrue RMS (TRMS)Supports distorted sine wave measurement
サンプリングレート1700 samples/s @ 60Hz
Display Refresh Rate700MS
Measured Variablesシステム & phase values: W, Wdmd, var, バージニア州, VAdmd, PF, V, あ, An, Hz3×3-digit LED display, 14mm digit height
Max value indication: Amax, Wdmd max
2.2 電気仕様
パラメータ価値備考
Rated Input現在: 5(6)あCurrent input must be connected via CT; direct connection prohibited
電圧: See model definition for AV5 range
Auxiliary Power18 ~ 60VDC, 消費電力: 4W
過負荷保護Continuous: 1.2×FS
500ms surge: Voltage 2×Un, Current 36A
Dielectric Strength4000VAC / 1分 (Between measurement input and power/RS485)IEC準拠 60664
2.3 物理的な & Environmental Specifications
パネル寸法96×96mmStandard panel mounting size
侵入保護フロント: IP65 (NEMA4x/12); 端子: IP20
動作温度-10°C ~ +50°CRH<90%, 結露しないこと
保管温度-30°C ~ +60°CRH<90%, 結露しないこと